Eswt Cihazı

Eswt Cihazı

Eswt hastalığı, vücutta bulunan bir noktada veya bir bölümdeki damar ve sinir uçlarında görülen ve onu tetikleyen aşırı ağrı hissedilmesi durumudur. Ürolojide görülen eswt hastalığı, birçok hastanın şikâyetine göre son yıllarda hızla teknolojik gelişmeler ile çare olabilecek tedavi yöntemi geliştirilmiştir.

Eswt tedavisi için şok dalgalarla uygulanan tedavi yöntemi, ağrının görüldüğü sinirlerin zayıflayarak, bölgede bulunan damarların genişlemesine ve dokuların yenilenmesine yardımcı olduğu gözlenmiştir.

Ürolojide sık rastlanılan eswt hastalığı birçok ilaç tedavisi ve cerrahi müdahaleler ile çözüm bulunamamış olan hastalara umut ışığı olmuş ve bu alanda büyük başarılar elde edilmiştir. Şok dalgalar ile yapılan bu tedavi yöntemi eswt cihazı denilen özen manyetik cihazlar ile yapılmaktadır. Şok dalgaları sayesinde eswt tedavisi İstanbul başta olmak üzere pek çok ilde yapılmaktadır.

Eswt Cihazı Nedir? Ne işe yarar?

Ürolojide görülen eswt hastalığı, hastanın penis bölgesinde bulunan damarlarda sertleşmeye bağlı kireçlenme olması ile duyulan şiddetli ağrılar ile hastanın ereksiyon sırasında problemler yaşaması ile tespit edilir. Aslında tıpta bu rahatsızlığa ‘’Peyroni Hastalığı’’ denilmektedir.

Hastanın penisinde bulunan damarlardaki sinir uçlarında meydana gelen bu rahatsızlık, ilaç tedavisi veya birçok yapılan cerrahi müdahalelerde de başarı ile sonuçlanmamıştır. Kısaca nedeni ve tedavisi tam olarak bulunamayan bu rahatsızlığa son zamanlarda keşfedilen özel eswt cihazı ile şok dalgası tedavi yönteminin büyük başarı sağladığı gözlemlenmiştir. Daha çok şeker hastalarında olduğu görülmektedir.

Ayrıca, enfeksiyon, tümör, kanser gibi hastalıkların dışındaki ürolojik olarak görülen rahatsızlıklarda da uygulanan bu yöntem ile olumlu sonuçlar saptanmıştır. Eswt tedavisi İstanbul da olduğu gibi birçok ilde de uygulanan bir tedavi yöntemi olarak devam etmektedir. Bu konuda tecrübeli, alanında uzman ekiplerin bulunduğu hastaneleri  Sokdalgatedavisi.com sitesinden bulmanız mümkün.

Eswt Cihazının Özellikleri Nelerdir?

Eswt cihazı, odaklanan ve radyo dalgalar ile özel bir cihaz sayesinde güçlü ses dalgaları ile şok dalgası yaratarak bölgeye göre, orta veya sert dalgalarla uygulama yapan bir alettir. Uygulanan şok dalgaları ile şiddetli ağrının olduğu bölgeye odaklanma sağlanarak, dokulara ulaşılması sağlanılır.  Ses dalgaları ile uygulanan bu tedavi yöntemi, uzman terapist tarafından 3 veya 4 haftadan oluşan seanslarda yapılabilir.

Bazen hastalığın durumundan kaynaklı 10 seans süren tedaviler de olabilmektedir.  Her seansta 200 şok dalgası uygulanabilmektedir.  Bazen eswt cihazı uzman eşliğinde hasta kendisi de kullanabilmektedir.

Eswt tedavisi İstanbul gibi büyük şehirlerde oldukça fazla tercih edilmektedir. Eswt cihazı ile uygulanan şok tedavisi yöntemi ile hastanın penis bölgesinde bulunan ağrıların şiddetinin azalarak kaybolduğu görülmüştür.

Penis kısmında bulunan damarlardaki sertleşme şok dalgaları ile damarların genişlemesine neden olurken, damar içinde bulunan sinirlerin boşalarak hücrelerin artmasına, dokuların yenilenmesine yardımcı olur.

Bu sebeple hastanın yaşadığı sertleşme veya ereksiyon bozuklukları gibi hastalıklarında önemli oranda iyileşme sağlanır. 40 yaş altı veya 40 yaş üzeri erkeklerde zaman zaman görülebilen ürolojik rahatsızlıklar, cinsel hastalıklarda %80 oranında hastalığı tedavi ettiği gözlemlenmiştir.

Eswt Tedavisi Yapan Hastaneler

Eswt tedavisi İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde yapıldığından bahsetmiştik. Şok dalgaları sayesinde tedavi sağlayan eswt cihazı ve eswt hastalığı, tedavisi ile ilgili öğrenmek istediğiniz her şeyi, Sokdalgatedavisi.com sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

İletişim Formu

*Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.