ESWT Nedir

Eswt Nedir?

Birçok kişi eswt nedir gibi sorular sormaktadır. Eswt hastalığı son yıllarda oldukça yaygınlaşan bir hastalıktır. Birçok kişi bu hastalığa yakalanmıştır. Uzmanlar bu konuda birçok tedavi yöntemleri belirtmişlerdir. Uzmanlar eswt nedir sorusuna; ESWT Myofasial ağrılar ve onu tetikleyen hastalıkların üzerine pozitif olarak iyileştirici gözlenmekte olduğunu belirtmişlerdir. Aşağıda anlatıldığı şekilde etkiler gözlenmektedir. Eswt nedir; Sinir uçlarında salgılanan ağrı maddesi olarak bilinmektedir. İskelet ve kas sistemleri ağrıyı azaltması. Duyu sinirleri etkileyerek sinir ve damar uçları nitroz oksit ve Substance P gibi messenger molekül salınımların artması ile şok dalgaların sinir sistemi ve doku uyarımı üzerinde uyarı merkezleri uzun süre çalışmalar sonucunda gösterilmiştir. Aynı şekilde hücredeki membranların iyon kanallarının aktivasyonları, Yükselen vasküler ve metabolizma büyüme faktörlerde artış ile kronik prostatit pelvik ağrı sendromları da başarı bir şekilde elde edildiği ispatlanmış.

Şok dalgalar, sinir uçlarındaki Substance P veziküllerinin boşalmalarını sağlamaktadır. Bu oranın az olması ağrıyı da ciddi şekilde azaltır. Fibröz kireçlenen dokuları kırar, bozar ve atıklar lenfatiklerle olay yerlerinden uzaklaştırır. 2- Yeni damak oluşumları: Şok dalgaları ile azalan ağrı nedeniyle damar büyük oranda genişler ve yeni damar oluşmaktadır. Damar büyümelerini sağlayan faktörler oldukça artmasına neden olmaktadır.

EGE (vessel endothelial growth factor), ENOS ( endothelial nitric oxide synthase), PCNA ( proliferating cell nuclear antigen) ve benzeri. Bu nedenlerle yeni damar oluşumları, hücre çoğalması dokularda yenilenmeler olmaktadır. Uzmanlar eswt nedir sorusuna birçok neden ve tedavi yöntemleri sunmuştur. Bu tedaviler ile bu hastalıktan tamamen kurtulabilirsiniz.

Son yıllarda popüler olan bu hastalık türlerinin birçok kişi eswt tedavisi kaç para olduğunu merak etmektedir. Bu tür hastalıklarda oldukça popüler olan Sokdalgatedavisi.com hastanesi uzman kadrosuyla eswt tedavisini oldukça profesyonel şekilde tedavi yöntemleri sunmaktadır. Aynı zamanda eswt nedir sorusuna detaylı bir şekilde anlatan ve uzman kadrosuyla birçok kişinin olumlu olarak sonuç almasını sağlayan bir hastanedir.

Sokdalgatedavisi.com sitesi eswt tedavisi kaç para olduğunu açıklamıştır. Hastanede uygun fiyata profesyonel ekibiyle tedavi almanız bu hastalıkta kurtulmanızı sağlayabilmektedir. Birçok kişi bu hastaneyi tavsiye etmektedir.

Ürolojide ESWT Uygulama Alanları

Peyronie hastalıkları

Penis üç adet kalem şekillerinde silindirik çubuktan, her bir çubuklarda sünger yapısıyla damarlardan oluşmaktadır. Ayrıca bu üç çubuğu saran cilt ve destek dokulardan yapılı kılıflar bulunmaktadır. Penis kılıfında; Plak şekillerinde, sert kireçlenme oluşmaktadır. Bu oluşumlar bazen penis çubuklarını da etkilemektedir. Bu hastalığı hastalıkları tanımlayabilen bilim adamının adına İzafeten Peyronie hastalığı olarak belirtmişlerdir. Ağrı ereksiyona ve ereksiyon esnasında kireçlenme olan bölgede peniste eğrilik oluşmaktadır.

Ürolojide ESWT tedavisi tam nedenlerinin bilinmeyen hastalık daha çok sıklıkla şeker hastalarında görülmektedir. Bu hastalıkta tam olarak tedavi söz konusu değildir. Tedavilerde ilaçla başlayarak cerrahi tedavilere kadar birçok uygulamalar yapılabilir. Bunlara rağmen hastalığın tekrarlanma olasılığı vardır. Böyle bir hastalığı yakalanan bireyin %80 düzelme olasılığı vardır. Uygulama: 200 şok veya 3 veya dört haftalık tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bazen inatçı olgularda 10 seans ile 20.000 şok dalgası uygulanabilmektedir. Anestezi kullanılmadan oldukça iyi ve cesaret verici sonuçlar alınabilmektedir. Tedavi aralığında anti-inflamatur ilaç verilebilmektedir.

Kronik Prostit Kr.Prostatittle hastalar myofasial ağrıları oldukça çok olabilmektedir. Bu tür hastalıklar Kr.Pelvik ağrı sendromu olarak da bilinmektedir. Ağrı pelvis, perineum, suprapublic area veya external genitalia da ejakülasyon esnasında ve idrar yaparken değişik derecelerde hissedilebilir. ESWT enteresan biçimlerde analjejik bir etkisi vardır. Uygulama: Perineal olarak erkeklerde uygulanabilmekte ve suprapubik olarak yapılabilmektedir. İnterstisyel Sistit Sık, Aşırı Aktif Mesane ve sıkışık idrar yapma semptomlarıyla görülebilen sebepleri tam olarak bilinmeyen karmaşık bir hastalık türüdür. Tedavilerde birçok yöntem kullanıldığı halde hiçbirinde kesin sonuç alınamaz.

ESWT tedavileri bu hastalıklarda %80 etkinlikle diğer yöntemlerle beraber veya tek başına kullanılmaktadır. AAM toplumlarında görülme olasılığı ‘dir.Bu hastalık türleri tüm yaş gruplarında görülebilir lakin yaygınlığı belirli yaşla artabilmektedir.  45 yaş ve altı gruplarda , 75 yaş ve üzeri %30 oranlarında görülebilmektedir. Hastalarda günlük olarak idrar yapma sıklığı 8’den, idrar kaçırma yakınmaları haftada 5’den fazla olması, bu bulgulara %30 oranda rastlanmaktadır. Fibromiyalji, irritabl kolon ve yorgunluk sendromu beraberinde olması tam anlamıyla anlaşılmamıştır. %87 oranlarında seksual disfonksiyon ve pelvik taban görülür.

Erektil Disfonksiyon: Tatmin edici cinsel işlevi gerçekleşmemesi ve yeterli ereksiyona ulaşamamaya ED denilmektedir. Haftada 2-3 kez olunması gereken cinsel girişimlerde erkeğin yeterli sürede ve seviyede sürdürememesi gibi sorunlara CGK ( Cinsel Güç Kaybı ) denilmektedir.

ESWT Nasıl Çalışmaktadır?

Şok dalganın kaynaklarını odaklayan ve radyol olan iki çeşit şok dalga cihazları vardır. Odaklanan şok dalgaları birçok dokuları geçerek çok güçlü olarak küçük bir alanda odaklanmaktadır. Radyol dalgaları ise daha büyük ama sığ alanları oldukça etkileyebilir. Güç seviyeleri biraz düşüktür. Ses dalgası sinüzoidal, ve çok düşük enerjili olmasının karşın ESWT hastalığında enerji 2-6 bar basıncında görülmektedir. Birçok kişi eswt tedavisi kaç para olduğunu merak etmektedir. Eswt uygulanışı oldukça basittir. Ağrıyan bölgeye gevşek bırakılmış, jellenmiş vaziyette iken şok dalgası uygulanmaktadır. Hasta kendi kendine uygulayabilir. Bu gibi durumlar Eswt nasıl çalışmaktadır sorusunu birçok kişi bilgi sahibi olmuştur.

Eswt Tedavisi İçin Hangi Hastane Daha Uygundur?

Birçok kişi eswt tedavisi kaç para olduğunu ve eswt tedavisi için hangi hastane daha uygundur sorusunu merak etmektedir. Uzmanlar ve bu hastalığa daha önce yakalanmış kesin sonuç alan birçok hastalar Sokdalgatedavisi.com önermektedir. Bu hastane oldukça profesyonel kadrosuyla bu hastalıktan kısa sürede kurtulmanızı sağlamaktadır. Bu hastalığı olan bireyler https://www.sokdalgatedavisi.com/iletisim bu linki ziyaret ederek detaylı şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Belirtilen linke tıklayarak eswt tedavisi kaç para olduğunu öğrenip eswt hastalığından tamamen kurtulabilirsiniz.

İletişim Formu

*Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.