Eswt Şok Dalga Tedavisi

Eswt Şok Dalga Tedavisi

Günümüzde 3 – 4 erkekten birisinde görülen ereksiyon sorunu için yeni tedavi arayışları içerisine girilmektedir. İlaç tedavilerinin yanı sıra uygulama alanı bulan eswt uygulaması alternatif bir çözüm olmaktadır. Erkeklerde cinsel ilişkiye penisin hazır hale gelmiş olması durumu ereksiyon halidir.

Penisin cinsel ilişki için yeterince sertlik kazanmaması ya da kazandığı sertliği devam ettirememesi durumları ereksiyon problemi olduğunun göstergesidir. Ereksiyon problemi vücutta bazı sorunlar olduğunun bir göstergesidir. Ereksiyon durumu kalp damar sağlığı açısından bir ölçü olarak görülebilmektedir.

Kalp hastalarında % 50 ya da 60 oranında bu sorun görülürken şeker hastaları için bu oran %75 seviyesindedir. Bu durum damarsal olarak bir hastalık niteliğindedir. Ereksiyon problemi penise giden kan damarlarında oluşan daralma ve penis içerisinde bulunan damar yapılarının gevşeme özelliğini kaybetmesi ile olabilmektedir.

Ereksiyon Sorunu İçin Şok Dalga Uygulaması

Erkeklerde görülen ereksiyon problemi tedavisinde damar yapısının düzeltilmesi amaçlanmaktadır. Eswt şok dalga tedavisi ile penise verilen şok dalga damarı yenilemektedir.

Düşük bir yoğunlukla verilen şok dalga damarı yenileyici nitelikte olan protein seviyesini artırıcı özelliktedir. Eswt uygulaması ile penis içerisindeki düz kas iyileştirilerek sorun ortadan kaldırılmaktadır.

Ereksiyon problemine sahip olan hastalarda ilaçla tedavi yapılmaktadır. Başka bir rahatsızlık sebebiyle ilaçla tedavi olamayacak olanlar için iğne ya da vakum yöntemleri de kullanılabilmektedir.

İlaçla tedaviye cevap vermeyen hastalar için ve ilaç tedavisinde kısmi bir cevap alınan hastalar için en doğru uygulama şok dalga tedavisidir. Uygulanan cerrahi yöntemlerin geri dönüşü olmadığı için ileride sorunlar ortaya çıkarabilmektedir.

Eswt Uygulaması

Anestezi gerektirmeyen bir uygulamadır. Uygulanan şok dalga düşük bir miktarda olduğu için hasta herhangi bir ağrı acı hissetmez. Uygulama sonrası günlük yaşama devam edilebilmektedir. Ayakta uygulama da yapılabilmektedir.

Uygulama yapılan hastanın ekstra bir ilaç almasına gerek bulunmamaktadır. Eswt şok dalga tedavisi her hasta için uygulama alanı bulmaktadır. Özellikle ilaç veya iğne tedavisine yanıt vermeyen hastalar için olumlu sonuç alınabilmektedir. Uygulama sonrası aynı sorunla karşılaşma durumu olması halinde tekrar uygulanabilmektedir.

Seans süresi 15 dakika kadar sürmektedir. 6 günlük 15 dakika seans uygulaması yapılarak 4 – 6 hafta süresince ara verilerek uygulanmaktadır. Seansların ne kadar olacağı hastalığın boyutuna ve hastaya göre değişim göstermektedir. Tedaviye cevap almak için ise en az 12 seans uygulaması önerilmektedir.

Şok Dalga Tedavisi Sonuçları

Ereksiyon problemi için uygulanan ilaç tedavisinde % 50 – 70 oranında olumlu yanıt alınabilmektedir. Ancak bu sorunun ileri boyutlarda olması durumunda başarı oranı da % 30 – 50 civarına düşebilmektedir. İlaç kullanımı ile tedavi edilen sorun ilacın bırakılması ile tekrar nüksetmektedir.

Eswt şok dalga tedavisi ile %75 oranında başarılı sonuç alınmaktadır. Bu sonuçlar sorunun boyutunun büyüklüğüne göre değişim gösterebilmektedir. Eswt uygulaması penis içi damarlarına ve penise giden damarlara etki etmesi sebebiyle kalıcı bir tedavi yöntemi özelliği göstermektedir.

Hafif boyutta ereksiyon problemi olanlar için şok dalga tedavisi ile %80 oranında olumlu sonuç alınmaktadır. Orta düzeyde ereksiyon sorunu yaşayan hastalarda şok dalga tedavisi ile alınan olumlu sonuç oranı %65 – 70 oranında değişim göstermektedir. Yüksek düzeyde ereksiyon sorunu olan hastalarda şok dalga tedavisi ile %50 oranında başarılı sonuç alınabilmektedir.

Bu hastalığı olan bireyler https://www.sokdalgatedavisi.com/iletisim bu linki ziyaret ederek detaylı şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Belirtilen linke tıklayarak eswt tedavisi kaç para olduğunu öğrenip eswt hastalığından tamamen kurtulabilirsiniz.

İletişim Formu

*Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.