Eswt Tedavisi Yapan Hastaneler

Eswt Tedavisi Yapan Hastaneler

Eswt tedavisi şok dalga yöntemi kullanarak kas ağrıları üzerinde ve buna sebep olan hastalıklar üzerinde uygulama alanı bulmaktadır. Eswt tedavisi yapan hastaneler bu yöntem ile ürolojik alandaki hastalıklar konusunda olumlu sonuçlar almaktadır.

Şok dalgası kullanımı birçok cihaz ve yöntem ile kullanılmaktadır. Odaklanabilir şok dalgaları küçük bir alana odaklanarak güçlü bir enerji sağlamaktadır. Birçok doku katmanı altına işlemektedir. Radial şok dalgalarının ise güç seviyesi daha düşüktür. Daha büyük bir alanda daha sığ bir tedavi imkanı vermektedir. Eswt uygulayan merkezler radial eswt cihazlarını kullanmaktadır. Böylece daha hassas ve yumuşak şok dalgası elde ederek tedavi imkanı sunmaktadır.

Ürolojik Alanda Eswt Uygulaması

Şok dalgaları ile dokuların ve sinirlerin uyarılması sağlanarak kas ve iskelet sisteminde oluşan ağrıları azaltmaktadır. Bunun yanı sıra damarların genişlemesi, büyümesi ve yeni damar oluşumlarını sağlamaktadır. Hücre yenileme özelliği ile hücrelerin çoğalmasını ve dokuların yenilenmesini sağlamaktadır. Eswt tedavisi yapan hastaneler ürolojik alanda birçok rahatsızlık için tedavi yöntemi olarak şok dalga tedavisini tercih etmektedir.

Eswt Uygulanan Ürolojik Rahatsızlıklar

Eswt uygulayan merkezler de peyronie rahatsızlığı için eswt uygulaması yapılabilmektedir. Peyronie rahatsızlığı penis kılıfında oluşan kireçlenmelerdir. Bu kireçlenmeler penis çubuklarını etkileyerek peniste eğrilik ve ağrılı ereksiyon hali oluşturabilmektedir. Bu rahatsızlık çoğunlukla şeker hastalarında görülmektedir.

İlaç tedavisi ile başlanarak cerrahi müdahaleye kadar devam eden tedavileri bulunmaktadır. Ancak yine de tekrarlama durumu olabilmektedir. Eswt uygulaması ile %80 oranında olumlu sonuç alınmaktadır. Eswt tedavisi yapan hastaneler kronik prostatit hastaları için bu tedavi yöntemini benimsemektedir. İnterstisyel sistit ve aşırı aktif mesane rahatsızlıklarında da şok dalga tedavisi uygulanmaktadır. Bu rahatsızlık sık idrar yapma ve sıkışık idrar yapma şeklindedir.

Aşırı aktif mesane problemi olan hastalar için eswt uygulayan merkezler %80 oranında olumlu sonuç alabilmektedir. Erektil disfonksiyon yani cinsel ilişki için yeterli ereksiyon halinin alınamaması durumlarında da eswt uygulaması yapılabilmektedir. Bu hastalığın tedavisi için birçok yöntem olmakla birlikte tam sonuç alınamamaktadır. Eswt uygulaması ile şok dalga uygulanarak yeni damar oluşumu sağlanarak tedavi edilmektedir.

Eswt uygulamasında tedavi edilecek olan bölgeye jel sürülerek müdahaleye hazırlanır. Akabinde şok dalgaları uygulanarak tedavi edilir. Eswt tedavisi yapan hastaneler tedavi edilecek hastalığa göre şok dalga seanslarını belirlemektedir. Ayrıca uygulanacak olan seans sürelerinde hastalığını boyutu da önemlidir. Mesela peyronie rahatsızlığı uygulaması 3 – 4 haftalık bir tedavi süreci gerektirmektedir. Her hafta 200 şok dalga uygulaması yapılarak tedavi edilmektedir. Hastalık boyutuna göre 10 seans uygulama ile 20.000 şok dalgası uygulanabilmektedir.

Eswt Uygulayan Merkezler

Eswt ile şok dalga uygulamasının ürolojik alanda kullanımı hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için https://www.sokdalgatedavisi.com/iletisim internet sitesi ziyaret edilebilir. Şok dalga tedavisinin boyutunu hafifleterek değişik tıbbi alanlarda kullanımı mümkündür. Bu konuda internet sitesi içeriğinden bilgi alınabilmektedir.

İletişim Formu

*Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.