Şok Dalga Tedavisi

lswt

Şok Dalga Tedavisi Nedir?

Doğrusal şok dalga tedavisi ile erkeklerde görülen sertleşme problemi yani erektil disfonksiyon sorunu tedavi edilmektedir. Erektil disfonksiyon yani sertleşme problemi 40 yaş üstü erkeklerin 3’ te 1 oranında görülerek cinsel sağlık açısından büyük bir sorundur.

Erektil disfonksiyon cinsel ilişki için gerekli olan penis sertliğinin oluşmaması, oluşan sertliğin devam etmemesi durumudur. Penisin cinsel ilişki için yeterli seviyeye gelmesine ereksiyon hali denilmektedir. Bu sorun günümüzde çok yaygın olarak görülmesine rağmen genellikle gizlenen bir rahatsızlıktır.

Peniste ereksiyon halinin sağlanması için penise kan gitmesi gerekmektedir. Kan gitmeme durumunda sertleşme problemi ortaya çıkmaktadır. Yani kısacası erektil disfonksiyon bir dolaşım sorunudur. Penise giden damarlarda meydana gelen daralmalar ile kan akışının sağlanamaması ile ortaya çıkmaktadır.

Bunun yanı sıra penis içerisinde ki damarsal yapıların özelliği olan gevşeme özelliğini kaybetmesi ile de sertleşme sorunu görülmektedir. Erektil disfonksiyon rahatsızlığı oluşumu için en büyük etken yaşlılıktır. Kronikleşen hastalıklar ve kullanılan ilaçlar da bu rahatsızlığı tetiklemektedir. Diyabet, böbrek yetmezliği, nörolojik rahatsızlıklar, damar sertliği, kalp rahatsızlıkları, karaciğer yetmezliği gibi hastalıklar sertleşme sorunu için risk oluşturmaktadır.

Hastaların ameliyat gibi cerrahi travmalar geçirmesi de bu hastalığı tetikleyebilmektedir. Sertleşme sorunu tedavisi için uygulanan şok dalga tedavisi fiyatları yapılan hastane ya da tıp merkezine göre değişiklik göstermektedir.

Şok Dalga Tedavisi

Erkeklerde görülen erektil disfonksiyon rahatsızlığı tedavisi için birçok yöntem uygulanmaktadır. Bunların başında ilaç tedavisi gelmektedir. İlaç tedavisi kullanıldığı süre içerisinde olumlu sonuçlar gösterse de ilacın kullanılması ile etkisi ortadan kalkmaktadır.

Sertleşme problemi için ilaç kullanımı etkili bir yöntem olsa da kalıcı bir etkisi olan tedavi yöntemi değildir. Enjeksiyon tedavisi ve vakumlama tedavileri ile de sertleşme problemi çözüme kavuşabilmektedir. Ancak bu tedavi yöntemleri ile alınan sonuçlarda çok yüksek seviyelerde değildir. Sertleşme sorunu bu tedavilerle sonuç alınamaması ile cerrahi müdahale yapılabilen bir rahatsızlıktır.

Cerrahi müdahale ve diğer tedavi yöntemleri yerini şok dalga tedavisine bırakmaktadır. Düşük seviyede verilen şok dalgalar ile tedavi yöntemi sertleşme sorunu tedavisi için uygulanan en yeni yöntemdir. Ağrısız, acısız ve yan etkisi olmayan bir tedavi yöntemidir. Düşük seviyede verilen şok dalgaları ile penis içerisinde yeni damar oluşumu sağlanmaktadır. Bu damar oluşum sayesinde sertleşme problemi ortadan kaldırılmaktadır.

Seanslar halinde uygulama alanı bulan tedavi yönteminde seans akabinde hasta günlük yaşantısına devam edebilmektedir. Şok dalga tedavisi ile birlikte ilaç kullanımı ya da başka bir tedavi yöntemi kullanımı önerilmemektedir. Tek başına sorunun tedavisinde etkili olmaktadır. Uygulama öncesinde ilaç kullanarak tedaviyi deneyen hastaların daha sonra ilaç kullanmasına gerek olmamaktadır.

Sertleşme sorunu için ilaç kullanarak sonuç alamamış olan hastalarda ise şok dalga uygulaması akabinde ilaca cevap vermeye başladığı görülmektedir. Şok dalga uygulaması haftada bir seans olarak uygulanır ve 4 haftalık bir tedavi sunmaktadır.

Sertleşme sorununda şok dalga uygulaması ile tedavi yönteminde önemli olan nokta tedavinin sürdürülmesi ve tamamlanmasıdır. Şok dalga tedavisi fiyatları hastalığın boyutuna göre ve seans sürelerine göre farklılık gösterebilmektedir.

Şok Dalga Tedavisi Avantajları

Şok dalga uygulaması böbrek taşı tedavisinde uzun süredir kullanılan bir yöntemdir. Bunun yanı sıra son 10 yıl içerisinde düşük seviyede şok dalgalar damar tıkanıklıklarına bağlı olan kalp hastalıklarının tedavisi için kullanılmaktadır.

Şok dalga tedavisi fiyatları uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Şok dalga üretimi yapan cihazlar ile tek nokta üzerinden uygulama yapılabilmektedir. Tek uygulama noktası ile geniş bir alana yani tüm penise etki edilebilmektedir.

Şok dalga tedavisi uygulamasında ellerin kullanılmadan şok dalga atımı yapılabilmesi uygulamayı kolaylaştırmaktadır. Uygulama esnasında cihaz ile hedeflenen nokta üzerine sabitleme yapılabilme özelliği bulunmaktadır. Tedavi seansları ayakta ve kısa sürede yapılabilmektedir. Basit bir uygulama yöntemi olup yayılma özelliği bulunmamaktadır.

Hastalar için herhangi bir ağrı oluşumu, acı hissi gibi bir durum söz konusu değildir. Cerrahi müdahalelerde olduğu gibi anestezi uygulaması söz konusu değildir. Tedavi seansı akabinde hastalar günlük yaşantısına devam edebilmektedir. İlaç tedavisine cevap vermemiş hastalar için ilaca cevap verir hale getirme etkisi bulunmaktadır.

Diğer tedavi yöntemleri gibi kullanım sırasında etkin olup sonra etkinliğini yitirme durumu bulunmamaktadır. Hastalığın tekrar etme durumu söz konusu olursa da işlemin tekrar edilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Şok Dalga Tedavisi Fiyatları

Şok dalga tedavisi ile sertleşme probleminin kalıcı olarak çözülmesi mümkündür. Ayrıca herhangi bir anestezi gerektirmeyen uygulama ile ağrı ve acı hissetmeden kısa sürede tedavi olunmaktadır.

Başarı oranları ve sonuç alma zamanları hastalığın boyutuna göre değişim gösterebilmektedir. Hafif seviyede olan sertleşme problemleri için olumlu sonuç alınma oranı çok daha yüksektir.

Şok dalga tedavisi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi https://www.sokdalgatedavisi.com/iletisim internet sitesi içeriğinde bulunmaktadır. Site üzerinden tüm sorularınızı iletebilir tedavi merkezleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Kişisel olarak sorunlarınızla ilgili tedavi yöntemi için iletişim bölümünde irtibat sağlayabilirsiniz.

İletişim Formu

*Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.