Sertleşme Sorunu Tedavisi

sertleşme sorunu tedavisi

Sertleşme Sorunu Nedir?

Sertleşme problemi, erkeklerde oldukça sık bir şekilde görülen sağlık problemidir. Bahsi geçen problem, daha çok cinsel işlev bozukluğu olarak da tabir edilebilmektedir. Normal bir cinsel ilişkide sertleşme problemi, kimi zaman büyük bir sorun teşkil etmektedir. Fakat bu sorun, birbirinden farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple, problemin ortaya çıkma sebepleri araştırılmalı ve buna göre önlem alınmalıdır. Sertleşme sorunu hayati önem taşıyan bir problem değildir. Kişi, sertleşme sorunu ile karşılaştığında yalnızca yaşadığı cinsel ilişkilerden ödün vermektedir. Kendisinin ve partneri için sadece cinsel ilişki kalitesi azalmaktadır. Buna ek olarak, sertleşme sorunu meydana geldiği takdirde zaman zaman ereksiyon olmak yerine, kişi hiç ereksiyon da olmayabilir. Bu tür durumların ortaya çıkması halinde sertleşme sorunu tedavisi ile ilgili detaylı bilgiler alınmalı ve sebepleri araştırılmalıdır.

Sertleşme Sorunu Neden Oluşur?

Sertleşme sorununun ortaya çıkmasına neden olan çok sayıda sağlık problemi vardır. Bunlardan ilki kalp hastalıklarıdır. Kalp hastalıklarının meydana gelmesi, sertleşme sorunun ortaya çıkmasını şiddetli bir şekilde tetiklemektedir. Bunlardan farklı olarak şeker hastalığına yakalanan kişilerde, penis çevresinde yer alan sinirlerin zarar gördüğü kişilerde, penis bölgesinde radyasyonun kullanılması ile yapılan tedavilerde ve testosteron seviyesinin düşük olması sertleşme sorununu ortaya çıkarabilmektedir. Bundan farklı olarak, parkinson ve benzeri nörolojik hastalıklara yakalanan kişilerde de sertleşme sorunu görülebilmektedir. Pelvik bölge olarak adlandırılan bölgede cerrahi operasyon yapılması da sertleşme sorununun ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu tür sağlık problemlerini yaşayan ve cerrahi operasyonları geçiren kişiler, sertleşme sorunu tedavisi için farklı yöntemler aramaktadırlar. Teknolojinin büyük bir hızla gelişmesinden dolayı meydana gelen bu ihtiyaca da büyük ölçüde cevap verilebilmektedir.

Sertleşme Sorunu için Psikolojik Riskler

Sertleşme sorunu ile karşı karşıya kalan kişiler psikolojik açıdan fazlasıyla etkilenmektedir. Kişi yalnızca kendi sorunları ile savaşmak ile kalmayıp, partnerinin tepkilerinden dolayı da özgüvenini kaybedebilmektedir. Bu sebeple sertleşme sorunu ile karşılaşan kişilerde Anksiyete, depresyon gibi rahatsızlıklar ve dönemsel bunalımlar görülebilir. Stresin yüksek seviyelere çıkması, duyguların net bir şekilde tarif edilememesi, yetersizlik hissi gibi durumlar büyük ölçüde yaşanmaktadır. Kişi, bu tür problemler ile karşılaştığında genellikle kendisini cinsel anlamda yetersiz olarak görmeye başlamaktadır. Sertleşme sorunu tedavisi kısa süreler içerisinde yapılmadığı takdirde de, bu yetersizlik hissi cinselliğin dışına çıkmaktadır. Dolayısıyla kişi kendisini günlük yaşantısında da bazı zamanlarda yetersiz görmeye başlamaktadır. Bu sebeple tedavinin erkenden yapılmasında büyük fayda vardır.

Sertleşme Sorunu Tedavisi

Sertleşme sorunu yaşayan kişilerin tercih edebileceği çok sayıda tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki penil implantlardır. Sertleşme sorununu etkin bir şekilde yaşayan kişiler, sertleşme sorunu tedavisi için penil implantları tercih ederek, bu problemden büyük ölçüde kurtulabilmektedirler. Penis içerisinde bulunan sertleşme odacıklarına yerleştirilen tıbbi cihaz, bu problemi ortadan kaldırabilmektedir. Bahsi geçen problemi yaşayan kişilerin tercih edebileceği bir diğer tedavi yöntemi de topikal tedavidir. Sertleşme sorunu tedavisi için kullanılan kremlerin ilki penisin ucundan yerleştirilmekte. Diğer krem ise penisin ucunda yer alan üretra kısmına sürülmektedir. Krem formunda olan ilaçların sürülmesi ile birlikte sertleşme sorunu tedavisi kısa süreler içerisinde olumlu yönde cevap verebilmektedir. Tedavi için vakumlu sertleşme cihazı da tercih edilebilmektedir. Silindir şekilde olan cihaz penisi çevresinden sıkmaktadır. Uygulanan yöntem ile sertleşme sorunu tedavisi, büyük ölçüde olumlu yönde sonuçlanmaktadır. Lastik ve silikon halka sayesinde penise herhangi bir şekilde zarar verilmemektedir. İşlemin yapılmasının ardından sertleşme sağlanmakta ve uzun süreler boyunca da bu değişim korunmaktadır. Bundan farklı olarak şok dalga tedavisi yapılırken, enjeksiyon yöntemleri de kullanılabilmektedir. Bu yöntemler tamamen rahatsızlığın ilerleme seviyesine ve kişinin tercihine bırakılmış durumdadır. Sertleşme sorunu, her sene binlerce kişinin başına gelen bir sağlık problemidir. Fakat çeşitli yöntemler ile bu sorun kolaylıkla aşılabilmektedir. Bu yöntemlerin ve sertleşme sorunu tedavisi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için https://www.sokdalgatedavisi.com/iletisim adresi ziyaret edilebilmektedir. Bu sayede sertleşme sorunu fark edildiği gibi, direkt olarak problem ortadan kaldırılabilmektedir.

İletişim Formu

*Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.

Penil Protez Nedir?

Penil protez ya da halk arasında bilinen adıyla mutluluk çubuğu cinsel ilişki için gerekli olan penis sertleşmesini doğal yolla gerçekleştiremeyen ve daha basit tedavilere cevap vermeyen erkeklerde uygulanan bir yapay penis modelinin vücut içerisine yerleştirilmesi operasyonudur.

Penil protezler genellikle silikon alaşımlı materyallerden yapılamakta ve genelde her bir penis içinde var olan 2 süngerimsi haznenin içerisine yerleştirilmektedir.Dolayısıyla hastalarda penis protezi ameliyatı yapıldığı zaman 2 çubuk bir penis içine yerleştirilmektedir.

Penil protezin bükülebilir sabit modelleri olduğu gibi normal halde yumuşak olan içine su dolduğunda hazır hale gelerek sert ve ilişkiye hazır bir penisi  ortaya çıkaran modelleri de vardır.

Penil Protez Nedir ?

Penil protez, penisin içerisine yerleştirilen, silikondan yapılmış 2 tane silindir çubuktur. Penisin üzerinden yapılan kesiden girilerek, sağ ve sol tarafa olmak üzere 2 tane protez yerleştirilir. Dışarıdan bakıldığında protez bulunduğu anlaşılmaz. 3 çesit protez vardir:

1. Bükülebilir Protezler:

Ortasından tel geçer. Böylelikle yukarı veya aşağı bükülebilir. Çok parçalı olmadığından sık bozulmaz ve en az sıkıntı oluşturan tip protezlerdir. Kullanımı oldukça basittir. Diğerlerinden daha ucuzdur. Ama devamlı sert halde kalması ve bilhassa şort veya mayo giyildiği zaman dışarıdan görünümü rahatsız edici olabilir. Bir diğer tip bükülebilir protez çeşidi ise menteşeli olanlardır. Bunların ortasında iç içe geçmiş mekanik ufak menteşeler yer alır ve büküldükleri zaman o pozisyonda kalırlar. Pratik ve kolay bükülebilir olması hastaya kullanım kolaylığı sağlar. Ama dirençleri daha zayıftır. Bazen ses yapabilir.

2. İki Parçalı Şişirilebilir (pompalı) Protezler:

Bu protezlerin penis içerisine yerleştirilen silindir çubukları şişebilir özelliktedir. Skrotum içerisine konulan bir pompa yardımıyla şişirildiği zaman penis de sertleşir. İlişkiden sonra pompa hafif bir sıkma hareketi ile sıkılarak penisin içi boşaltılır ve penis inik pozisyonuna geçer. Böylelikle normal, fizyolojik şekle uygun bir kullanım gerçekleşir. İnik pozisyonda iken giysi dışından rahatsız edici bir görüntü vermediği için daha estetik bir görünüm sağlanır. Ama çok parçalı ve inovatif bir mekanizmaya sahip olması nedeni ile sık bozulabilir (Tüm hastalar içinde ortalama %5’inde bozulma meydana gelebilir). Maliyeti en pahalı olan protez tipidir. Her hasta tarafından pratik kullanılamayabilir. Protez uygunluğu hasta tarafından seçilmelidir. Skrotum içerisinde bulunan pompa çalıştırılırken bazen ciltte tahriş ve ağrı olabilir. Ayrıca bozulma riskine karşı 5 yıl boyunca garantilidir.

3. Üç Parçalı Şişirilebilir (pompalı) Protezler: 

2 Parçalılardan farklı olarak içi su dolu depo kısmi yer alır ve mesanenin yanına yerleştirilir. Pompası 2 parçalı protez ile aynı şekilde çalıştırılır. Bunların su depoları silindir çubuklar üstünde bulunmadığından ve daha büyük olduğu için protez aktive edildiğinde  daha çabuk ve sert şişebilir. Fakat, mekanik parça sayısı fazla olduğundan bozulma riski en çok olanıdır. Kozmetik açıdan bakıldığında doğal penis yapısına en yakın görünüm bu protez ile sağlanır. Maliyeti bükülebilir protezlerden daha fazladır. Ayrıca bozulma riskine karşı 5 yıl boyunca garantilidir.

Siz de bu yöntemler hakkında daha geniş bilgi edinebilmek için  www.sokdalgatedavisi.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.