Sertleşme Sorunu

Cinsel işlevde zaman zaman bozulma görülebilir. Bu durum sadece cinsel hayatı etkilemekle kalmayıp aynı zamanda kişinin sosyal ve iş hayatına da yansır. Erkeklerde cinsel sorunlar daha çok genellikle sertleşmenin gerçekleşmemesinden kaynaklı ortaya çıkar. Cinsel birliktelikten tatmin edici sonuçların alınabilmesi için sertleşme sorunu yaşanmaması gerekir. Aksi halde bu durum sadece erkekte değil kadında da olumsuz etkiler bırakır. Sertleşme, penisdeki kan akışının normalin üzerine çıkması ile ortaya çıkan bir durumken sertleşme sıkıntısı yaşayan erkeklerde kan akışı penisi harekete geçirmemektedir.

Sertleşme Sorunu Neden Görülür?

Sertleşme problemi görülmekte olan erkeklerin bir kısmında tam bir ereksiyon ortaya çıkmazken bazılarında ise hiçbir şekilde sertleşme gözlenmeyebilir. Bu durum bazen hiçbir sorun olmadan da ortaya çıkabilir. Zaman zaman her erkeğin yaşadığı sertleşme sorunu genellikle stresli bir yaşantı nedeni ile ortaya çıkar. Fakat bu durumun altında yatan önemli problemler olabileceği de gözden kaçırılmamalıdır. Özellikle radyasyon alarak ciddi bir tedavi geçirmiş olan erkeklerde sertleşme sorunu ile karşılaşmak mümkün olurken şeker hastalığı olanlarda da sertleşme problemi görülebilir. Başka bir neden ise penis bölgesinde bulunan sinirlerin hasar görmesidir. Özellikle pelvik bölgesinde gerçekleşmiş bir ameliyat kaslara zarar verebilir. Bu da ortaya sertleşme sorununu çıkarıyor. Nörolojik hastalıklar ya da testosteron seviyesinin de normalin altında olması sebepler arasında sayılabilir. Bunun yanı sıra yaşın ilerlemesi de sorunu ortaya çıkaran faktörlerin başında geliyor. Kan akışının peniste hızlanır ve buna bağlı olarak da peniste sertleşme ortaya çıkar. Fakat kan akışının istenen düzeyde olmaması kalp rahatsızlıklarının da belirtisi olabilir. Sokdalgatedavisi.com adresinden konu ile ilgili daha detaylı bilgi alınabilir.

Psikolojik Faktörler Sertleşme Sorununu Nasıl Etkiler?

Belli bir rahatsızlığa bağlı olmayan ereksiyon problemi genellikle psikolojik sorunlara dayalı nedenleri barındırır. Özellikle kişinin kendine karşı öz güveninin eksik olması ya da hayatta kendini yaşadıklarına karşı yetersiz hissetmesi sertleşme sorunu ortaya çıkarabiliyor. Stresin yanı sıra buna bağlı olarak depresyonla mücadele de bu sorunu tetikleyebiliyor. Kadın ve erkek arasında ortaya çıkan cinsel uyum sorunu buna bağlı olarak da cinsellik konusunda çiftlerin farklı fikirlere sahip olması da sertleşme sorunu oluşmasına zemin hazırlar. Tüm bu sebeplerle oluşan bu sorun psikolojik sebeplere bağlıdır.

Sertleşme Sorununun Tedavisi

Cinsel sorunların pek çoğunun altında yatan sebep sertleşme kaynaklıdır. Erkeklerde görülen sertleşme sorunu için çeşitli tedavi yöntemleri de mevcuttur. Fakat tedavi için öncelikle doğru teşhisin konulması gerekir. Özellikle depresyona ya da anksiyeteye bağlı olarak ortaya çıkan bu sorunun çözümü için psikolojik destek almak gerekir. Fakat sertleşme sorunu birden fazla neden ile ortaya çıkabiliyor. Sağlık durumunda sorun olmayan erkekler bu problem ile uğraşıyorsa düzensiz beslenme ya da sigara gibi nedenler sıkıntıyı tetikliyor olabilir. Bunun yanı sıra ilaçlı tedavi de söz konusu olabilir. Krem ya da tablet ilaçlar özellikle kasların gevşeyerek kan akışının artmasına yardımcı olur. Son dönemlerde adından sıkça söz ettiren tedavi yöntemlerinden biri de şok dalga tedavisidir. Birden fazla seansta penise şok dalgası verilmesi ile yapılan bir tedavi yöntemidir. Vakumlu enjeksiyon aletleri ya da enjeksiyon ile de tedavi yapılabilir. Enjeksiyon kullanımında her hasta için dozların ayarlanması gerekiyor. Doz oranının doğru olarak ayarlanması halinde her enjeksiyon sonrasında ortalama 15 dakika gibi bir süre içinde cinsel uyaran olmasa dahi sertleşmenin oluştuğu görülebilir. Penil implant da başka bir seçenektir. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için  https://www.sokdalgatedavisi.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Formu

*Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.

Penil Protez Nedir?

Penil protez ya da halk arasında bilinen adıyla mutluluk çubuğu cinsel ilişki için gerekli olan penis sertleşmesini doğal yolla gerçekleştiremeyen ve daha basit tedavilere cevap vermeyen erkeklerde uygulanan bir yapay penis modelinin vücut içerisine yerleştirilmesi operasyonudur.

Penil protezler genellikle silikon alaşımlı materyallerden yapılamakta ve genelde her bir penis içinde var olan 2 süngerimsi haznenin içerisine yerleştirilmektedir.Dolayısıyla hastalarda penis protezi ameliyatı yapıldığı zaman 2 çubuk bir penis içine yerleştirilmektedir.

Penil protezin bükülebilir sabit modelleri olduğu gibi normal halde yumuşak olan içine su dolduğunda hazır hale gelerek sert ve ilişkiye hazır bir penisi  ortaya çıkaran modelleri de vardır.

Penil Protez Nedir ?

Penil protez, penisin içerisine yerleştirilen, silikondan yapılmış 2 tane silindir çubuktur. Penisin üzerinden yapılan kesiden girilerek, sağ ve sol tarafa olmak üzere 2 tane protez yerleştirilir. Dışarıdan bakıldığında protez bulunduğu anlaşılmaz. 3 çesit protez vardir:

1. Bükülebilir Protezler:

Ortasından tel geçer. Böylelikle yukarı veya aşağı bükülebilir. Çok parçalı olmadığından sık bozulmaz ve en az sıkıntı oluşturan tip protezlerdir. Kullanımı oldukça basittir. Diğerlerinden daha ucuzdur. Ama devamlı sert halde kalması ve bilhassa şort veya mayo giyildiği zaman dışarıdan görünümü rahatsız edici olabilir. Bir diğer tip bükülebilir protez çeşidi ise menteşeli olanlardır. Bunların ortasında iç içe geçmiş mekanik ufak menteşeler yer alır ve büküldükleri zaman o pozisyonda kalırlar. Pratik ve kolay bükülebilir olması hastaya kullanım kolaylığı sağlar. Ama dirençleri daha zayıftır. Bazen ses yapabilir.

2. İki Parçalı Şişirilebilir (pompalı) Protezler:

Bu protezlerin penis içerisine yerleştirilen silindir çubukları şişebilir özelliktedir. Skrotum içerisine konulan bir pompa yardımıyla şişirildiği zaman penis de sertleşir. İlişkiden sonra pompa hafif bir sıkma hareketi ile sıkılarak penisin içi boşaltılır ve penis inik pozisyonuna geçer. Böylelikle normal, fizyolojik şekle uygun bir kullanım gerçekleşir. İnik pozisyonda iken giysi dışından rahatsız edici bir görüntü vermediği için daha estetik bir görünüm sağlanır. Ama çok parçalı ve inovatif bir mekanizmaya sahip olması nedeni ile sık bozulabilir (Tüm hastalar içinde ortalama %5’inde bozulma meydana gelebilir). Maliyeti en pahalı olan protez tipidir. Her hasta tarafından pratik kullanılamayabilir. Protez uygunluğu hasta tarafından seçilmelidir. Skrotum içerisinde bulunan pompa çalıştırılırken bazen ciltte tahriş ve ağrı olabilir. Ayrıca bozulma riskine karşı 5 yıl boyunca garantilidir.

3. Üç Parçalı Şişirilebilir (pompalı) Protezler: 

2 Parçalılardan farklı olarak içi su dolu depo kısmi yer alır ve mesanenin yanına yerleştirilir. Pompası 2 parçalı protez ile aynı şekilde çalıştırılır. Bunların su depoları silindir çubuklar üstünde bulunmadığından ve daha büyük olduğu için protez aktive edildiğinde  daha çabuk ve sert şişebilir. Fakat, mekanik parça sayısı fazla olduğundan bozulma riski en çok olanıdır. Kozmetik açıdan bakıldığında doğal penis yapısına en yakın görünüm bu protez ile sağlanır. Maliyeti bükülebilir protezlerden daha fazladır. Ayrıca bozulma riskine karşı 5 yıl boyunca garantilidir.

Siz de bu yöntemler hakkında daha geniş bilgi edinebilmek için  www.sokdalgatedavisi.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.