Sertleşme Sorununun Tanısı

Sertleşme Sorununun Tanısı

Özellikle ileri yaşlardaki birçok erkeğin korkulu kabusu haline dönüşen sertleşme sorununun tanısı için en doğru tedaviyi alabilmeniz için bu sorunun ortaya çıkmasına sebep veren neden veya nedenlerin ne olduğunun anlaşılması son derece önemlidir. Bu sorunun tanısının en doğru şekilde konulması, yaşanan problemin çözümlenebilir olması için önemlidir. Böyle bir sorunu yaşayan kişi için bu konu ile ilgili olarak aile hekimi ile ya da uzman bir ürolog ile görüşmek son derece rahatsızlık uyandıran bir durum olabilmektedir. Fakat bu sorunu yaşayan insan için bu yapmak çok büyük önem taşımaktadır. Bu sayede doktorunuzla birlikte yaşamakta olduğunuz soruna en uygun nitelikte olan tedavi yönteminin ne olduğuna karar vermeniz mümkün olacaktır. Böylece sertleşme sorununun tanısı konulması daha kolaylaşacaktır.

Sertleşme Sorununun Tanısı Hastanın Tıbbi Geçmişi

Doktorunuz sizin sağlık durumunuzu en doğru şekilde değerlendirebilmek için tıbbi geçmişinizi öğrenmek isteyecektir. Tıbbi geçmişinizin kapsamı dahilinde sertleşme sorununun tanısı için uzman doktorunuz var olan problem dışında sizde var olması söz konusu olabilecek diğer sorunlarla ilgili sorular da sorabilmektedir. Doktorunuzun size sorabileceği sorular arasında şunlar olabilir; Herhangi bir ilacı kullanıp kullanmadığınız. Herhangi bir psikolojik sorununuzun mevcut olup olmadığı. Ne zaman ve ne kadar alkol alıp almadığınız. Çok fazla miktarda kahve ya da alkol tüketip tüketmediğiniz. Sigara kullanıp kullanmadığınız. Hormonlarla alakalı olarak bir bozukluğun mevcut olup olmadığı. Herhangi bir kalp sağlığı probleminizin mevcut olup olmadığı. Geçmişte pelvik cerrahi geçirmiş olup olmadığınız. Sertleşme sorununun tanısı için öneli sonuçlar ortaya koyacaktır.

Sertleşme Sorununun Tanısı ile Hastanın Cinsel Geçmişi

Doktorun hastaya en doğru sertleşme sorununun tanısı koyabilmesi için, hastanın cinsel geçmişi hakkında şu soruları sorması söz konusu olabilmektedir. Hastanın var olan duygusal durumu. Hastanın geçmişte Sertleşme problemi ile ilgili bir tedavi görüp görmediği. Hastanın sertleşme problemi için geçmişte başka bir doktora gidip gitmediği. Mevcut olan duygusal durumu. Hastanın geçmişteki ilişkilerinin durumu. Doktor hastasından, sabah ve cinsel uyarı sonucu meydana gelen cinsel sertleşmelerin sertliğini ve sertlik süresini anlatmasını isteyecektir. Ayrıca doktor hastasından uyarılma, boşalma ve orgazm ile alakalı olarak hastanın sorunlarının olup olmadığını da sorar. Hasta doktoru ile olan görüşmelerine eğer varsa partnerini de beraberinde götürürse tanı açısından son derece yararlı olacaktır.

Sertleşme Sorununun Tanısı Doktor Hastasından Değerlendirme Formları İsteyebilir

Doktor hastasının yaşamakta olduğu problemle ilgili olarak en doğru şekilde sertleşme sorununun tanısı ile ilgili kesin sonuca varabilmek için, hastanın cinsel yaşamını farklı yönleriyle değerlendirebilmek amacıyla bazı değerlendirme formları doldurmasını isteyebilmektedir. Bu formlardan en sık kullanılanları ise; SHIM (Erkeklerde Cinsel Sağlık Değerlendirme Formu), IIEF (Uluslararası Erektil İşlev Formu), IPSS ( Uluslararası Prostat Semptom Skoru) ve Klinik Depresyon ölçeği bu formlar arasında yerini almaktadır. Tüm bu süreçte doktor hastasının penisinin, testislerin ve skrotumun anormalliklerini değerlendirmek amacıyla tamam bir fizik muayenesi gerçekleştirecektir. Hastanın mevcut kap sağlığı sorunlarını değerlendirmek amacıyla doktor hastasının kalp ritmini ve kalp basıncını ölçmek amacıyla kan testi isteyecektir. Ayrıca doktor hastasına parmak ile rektal muayene yaparak prostatın ebatını, sahip olduğu şeklini ve mevcut durumdaki kıvamını muayene esnasında hisseder ve gerekli görmesi durumunda hastasının kanındaki prostat spesfik antijen (PSA) seviyesini ölçer. Hastasının şeker hastalığını değerlendirmek amacıyla hastanın kanındaki şeker seviyesinin ölçümünün yapılması amacıyla bir test isteyebilmektedir. Hastanın testesteron seviyesinin ölçülmesi de gerekli olabilmektedir. Tüm bunlar kan tahlili neticesinde anlaşılır. Sertleşme sorununun tanısı ile ilgili olarak daha detaylı bir bilgi için https://www.sokdalgatedavisi.com/iletisim  adresini mutlaka ziyaret edin.

İletişim Formu

*Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.