Şok Dalga Tedavisi

Şok Dalga Tedavisi

Eski bir uygulama olan şok dalga tedavisi, önceleri taş kırma gibi farklı sağlık problemleri için uygulanmaktaydı. Bu sebeple şok dalga cihazı kullanımı çok yeni bir yöntem değildir. Ancak son 4 yıldır ereksiyon sorunu için de uygulanan etkili bir tedavi yöntemi olmuştur. Şok dalga cihazı, şimşek çakması, silah patlaması gibi ani seslerin makinenin elektrikten jenere eder ve penise uygular. Ancak şok etkisi taş kırmadaki kadar güçlü değil düşük yoğunlukludur.

Bu tedavi ile ilgili ilk denemeler kalpte uygulanmıştır. Çünkü kalpteki damarlar ve penisteki damarlar birbirine benzerlik göstermektedir. Kalpte iyi sonuçlar elde edilen şok dalga cihazı ile sertleşme sorununda da başarılı sonuçlar elde edilebileceği görülmüştür. Ereksiyon probleminin görüldüğü kişiler; Erkeklerin yaşadığı en büyük sorunlardan biri ereksiyon problemidir. Ereksiyon olmak kişinin sağlıklı olduğunun da bir belirtisidir. Ereksiyon  bozukluğu var ise sağlık problemi de var demektir.

Bu sorun çoğu zaman psikolojik olarak kötü etkilere sebep olmaktadır. Erkeklerde ciddi bunalıma sebep olan bu sorunun her 3-4 erkekten birinde olduğu yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Genellikle 40 yaş üstü erkeklerde görülmektedir.

Ereksiyon Probleminin Sebepleri Nelerdir?

Çoğu zaman bedensel rahatsızlıktan kaynaklı olabilir. Hasta sadece ereksiyon problemi için başvururken farklı hastalıkların ne olduğunu öğrenebilmektedir. Diyabet, tansiyon ve kalp rahatsızlıklardan kaynaklanabilir.

Bu hafta alırım büyük bir bölümünde ereksiyon bozukluğu görülür. Fazla kilosu olanlar da ve egzersiz yapmayan kişilerde bu sorunu sık yaşanabilir. Sigara içenlerde de görülen bu rahatsızlık, aslında genel vücut sağlığının bozulmasının  bir yansıması olarak nitelendirilebilir. Ereksiyon bozukluğu bir damar hastalığıdır. Penise kan götüren damarların  daralmasından kaynaklanır. Sertleşme sorunu çok büyük oranda organik sebeplerden kaynaklanır.

Şok Dalga Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Her hastaya uygulanabilen sorunsuz bir yöntemdir. Ereksiyon problemi için birçok tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Ağızdan ilaç tedavisi ve cerrahi uygulamalar bunlardan biridir. En çok tercih edilen ağızdan alınan ilaç uygulamasıdır.

Ancak bazı hastalarda ilaçlı tedaviye karşı yan etki söz konusu olabilir. Bu durumda iğneli tedavi ya da vakum tedavisi de uygulanabilir. Ancak bu tedavi yöntemlerinden pek fazla yüz güldüren sonuçlar alınamayabilir. Halk arasında mutluluk çubuğu olarak bilinen cerrahi yöntem uygulamasının geri dönüşü olmadığından hastalar tarafından riskli görüldüğü için pek fazla tercih sebebi sayılmaz. Şok dalga tedavisi uygulamaktaki amaç buradaki damarları düzeltmek ve akışı sağlamaktır.

İlaç tedavilerinin yanı sıra şok dalga tedavisi kısa zamanda sonuç veren etkili bir alternatif tedavi edilir. Penise düşük yoğunlukta şok dalga uygulanır. Bu şok dalga tedavisi sayesinde peniste damar yenileyici proteini arttırır. Bu sayede damar iyileşir.

Hastanın sertleşme sorunu sebebiyle doktora başvurması ile şok dalga tedavisi için uygun olup olmadığına karar verilir. Uzman tarafından tedaviye karar verildikten sonra uygulamaya geçilir. Uygulama şekli son yıllarda oldukça değişmiş ve ilerlemiştir.

Eskiden çok daha uzun süreçlerde uygulanan şok dalga cihazı tedavisi, şimdilerde 6 gün boyunca 15’er dakikalık seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Seanslardan sonra tedaviye bir süre ara verilmektedir. Tedavide 4 ila 6 hafta sonra tekrardan 6 günlük uygulama yapılmaktadır. Bu sayede çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Kimi zaman ilk 6 günlük uygulamadan sonra hasta bunu yeterli görüp bırakmak istemektedir. Ancak tam ve kesin uygulama için ikinci 6 günlük seansı devam ettirerek toplamda 12 günlük seans uygulanması çok önemlidir.

Şok Dalga Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Şok dalga cihazı düşük ayarda ancak etkin derecede uygulandığı için hasta ağrı ya da sızı hissetmez. Cerrahi bir yöntem olmadığı için hastanın hastanede yatmasına gerek yoktur.

Tedavi sonrasında hasta kısa zamanda normal hayatına dönebilir. Hastanın partnerinin de ilaç kullanmasına gerek yoktur. Şok dalga cihazı uygulaması kolay bir yöntem olduğu için tedavi sonrası sorunun tekrarlanması halinde tedavi tekrardan kolaylıkla uygulanabilir.

Şok dalga tedavisinden çekinen hastaların sebepleri; Yapılan araştırmalara göre 40 yaş üstü erkeklerin hemen hemen yarısında ereksiyon problemi görüldüğü anlaşılmıştır.

Bu ciddi bir orandır. Ancak erkekler arasında bu durum sağlık problemi olmaktan çıkıp utanılacak bir durum gibi algılandığı için büyük çoğunlukta tedaviden kaçınılmaktadır. Bu yüzden bu sorunu dile getirmek ve tedaviye başlamak oldukça zor bir süreç olabilir.

Bu sebeple sorunun çözümü başlangıçta daha kolay iken hastanın çekingenliği sayesinde daha fazla ilerleyebilir ve daha ciddi sorunlara sebep olabilir.

Psikolojik anlamda etkilenme, eşler arasında sorun yaşama ve özgüven eksikliğine sebep olabilir. Ereksiyon sorununun da diğer sağlık sorunları gibi bir sağlık sorunu olduğunu ve asla çözümsüz olmadığını hastanın bilmesi gerekir.

Hastalığın uzman tarafından teşhisinin ardından kişinin beslenme alışkanlığını düzenlemesi, alkol, sigara tüketiminin azaltılması ve düzenli egzersiz yapılması gibi bazı sağlıklı şartlar sağlanabilir. Bu şartlar tedaviyi destekleyici niteliktedir.

Bu aşamada hasta doktoru ile her şeyi konuşmalı, kafasına takılan bütün soru işaretlerini çözümlemeli ve tedavi esnasında doktoruna güvenmelidir. Detaylı Bilgi İçin:
​​​https://www.sokdalgatedavisi.com/iletisim adresi ziyaret edilebilir.

İletişim Formu

*Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.