Şok Dalga Tedavisi Yapan Hastaneler

Şok Dalga Tedavisi Yapan Hastaneler

Bu sayfada sizlere Şok Dalga Tedavisi Yapan Hastaneler hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Halk arasında iktidarsızlık olarak bilinen cinsel ilişki sırasında sertlik sağlayamama sorunu, ilerleyen ve gelişen teknoloji sayesinde artık bir sorun olmaktan çıkıyor.

Sertleşme sorunu, vücudun birtakım rahatsızlıklarına karşı bir alarm sistemi olarak düşünülebilir. Yani sertleşme sorunu, bazı kalp rahatsızlıklarına, şeker hastalığına, damar sertliğine, aşırı kilolu olmaya, hareketsizlikten kaynaklanan vücut problemlerine, kolesterol bozukluğuna, tansiyon hastalığına veya aşırı alkol ve sigara tüketiminden dolayı vücutta oluşan bir takım aksaklıklara işaret edebilir.

Bütün etkenlerin sonucunda peniste bulunan damarların daralması ya da damarların gevşeme yeteneğini kaybetmesi ile sertleşme sorunu ortaya çıkmaktadır. Ancak bu sorundan şok dalga tedavisi yapan hastaneler ile çok kolay ve hızlı bir şekilde kurtulmak mümkündür. Bu sebeple sertleşme problemi yaşayan erkekler, toplumda oluşan ön yargılardan dolayı yaşadığı çekimserliği ve utanma duygusunu bir kenara bırakılmalı ve yeniden sağlıklı bir hayata kavuşmak için tedavi almak üzere alanında uzman hastane ve doktorlara başvurmalıdır.

Şok Dalga Tedavisi Yapan Hastaneler Hakkında

Öncelikle sertleşme sorunu için başvurulabilecek bir kaç yöntem mevcut. Ağız yoluyla kullanılan ilaçlar kalıcı etki yaratmasa da ilaç etkinliğini koruduğu sürece sertleşme yaşanabilir. Bu ilaçlar doktor önerisi doğrultusunda alınmalıdır. Ancak ağız yolu ile alınan ilaçların kalıcı bir çözüm olmadığı unutulmamalıdır.

Ayrıca iğne yöntemi ya da vakumlama yöntemi de kullanılabilir. Bu yöntemler de kalıcı çözüm üretmeyebilir. Penisin içine yerleştirilen ve mutluluk çubuğu olarak bilinen protezler de kullanılabilir ancak bu protezler kalıcı olduğundan ortaya çıkabilecek problemlerden kaçınmak amacıyla pek tercih edilmemelidir.

Sertleşmeye engel olan damar yapısını düzeltmek amacıyla yapılan şok dalga tedavisi, penise kısa bir süre içinde düzenli aralıklarla düşük yoğunluklu şok dalgaları uygular. şok dalga tedavisi ilk olarak bazı kalp rahatsızlıkları ve böbrek hastalıklarının tedavi edilmesinde kullanılmaktaydı. Fakat sertleşme sorunu tedavisinde kullanılan şok dalgaları ile aralarında büyük bir farklılık vardır.

Bu hastalıklar için kullanılan şok tedavisinde şok dalgalarının yoğunluğu daha yüksektir. Kabaca lazer epilasyon cihazına benzetilen şok dalga makinesi, yine lazer epilasyon uygulamasında olduğu gibi birden fazla seanslar halinde gerçekleştirilir. Seansların sıklığı ve sayısı da lazer epilasyon uygulamasında olduğu gibi hastanın tedavideki ilerlemesine bağlı olarak kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Ancak şok dalga makinesi oldukça farklı bir tasarım ve işleve sahiptir ve şok dalga Adana, İstanbul, İzmir gibi illerden başlayarak Türkiye’ye hızla yayılmıştır. Uygulanan düşük seviyeli yoğunlaştırılmış şok dalgası sayesinde, kan damarlarında damar yenileyici işlevi gören bir protein üretilmesi sağlanır ve bu proteinler kan damarı içinde yer alan viseral düz kasların onarımını sağlar.

Tamamen iyileşen kan damarı, gerektiği gibi kan akışı sağlayarak penisin erekte hale geçmesini ve ereksiyonu korumasını sağlıyor. Bu bağlamda, şok dalga tedavisi yapan hastaneler, kendilerine sertleşme sorunu ile başvuran hastalara kalıcı bir tedavi sağlama imkanı buluyor. Ancak öncelikle hastanın bu tedaviye ihtiyacı olup olmadığı şok dalga tedavisi yapan hastaneler tarafından belirlenmekte, bu amaçla hasta bir takım testlerden geçirilmektedir.

Tedaviye uygun görülen hastalar, uygulanan tedavi ve tedaviyi desteklemek amacı ile değiştirilen yaşam alışkanlıklarına uyum sağlamaları (sigara ve alkolü bırakma, spor yapma, sağlıklı beslenme uyku düzeni oturtma gibi) sonucunda tamamen sağlıklı olarak cinsel yaşamına devam edebilmektedir.

Şok Dalga Tedavisi Yapan Hastaneler Hastalara Neler Öneriyor ?

Hastanın sertleşme sorununu fark ettiği anda zaman kaybetmeden uzman doktorlara başvurması gerekir . Bu konuda şok dalga tedavisi yapan hastaneler yardıma hazır bulunmaktadır .Erken teşhis ve erken tedavi için hasta en kısa zamanda doktoru ile iletişime geçmelidir . Utanma , kendini eksik hissetme / yetersiz görme ve başarısız hissetme gibi sorunlar en başta hastanın sorununu kabul etmesi ve bu konuda yardım alma düşüncesinin önüne geçmektedir.

Bu sebeple hasta moral ve motivasyonunu yüksek tutmalı, bakış açısını genişletmeli ve ilk aşamada içindeki engeli aşmalıdır. Hasta tedavi boyunca tedavi sürecine sadık kalmalı ve tedaviyi yarım bırakmamalıdır. Türkiye’nin hemen her yerinde uygulanan şok dalga Adana, Ankara, İzmir, İstanbul gibi birçok şehirde hastaların yardımına koşmaktadır.

Şok Dalga Adana Şehrinde Uygulanıyor mu?

Türkiye’de birçok şehirde yaygınlaşan şok dalga tedavisi yapan hastaneler, büyük bir sağlık merkezi haline gelen Adana ilinde de bulunmaktadır. Hasta nereye başvuracağı konusunda emin değilse kendi aile hekiminden ya da herhangi bir sağlık kuruluşundan yönlendirme alabilir.

Birçok hasta henüz öğrenmemiş olsa da şok dalga Adana ilinde de yaygın olarak güvenilir ve etkili bir şekilde uygulanmaktadır. Prosedür Türkiye’nin her yerinde tamamen aynıdır. Bu sayede şok dalga Adana ilinde ikamet eden hastalar dahil olmak üzere bütün hastalara eşit tedavi kalitesi sunmaktadır. Tedavi sonucunda hastalar anestezi gerekmeden, yatış işlemlerine gerek olmadan ayakta tedavi görerek ve ilave ilaç kullanmadan sağlığına kavuşabilir.

Eğer hasta sertleşme sorununu yeniden yaşar ise şok dalga Adana ve diğer illerde herhangi bir hastanede yeniden uygulanabilir.
Detaylı bilgi için https://www.sokdalgatedavisi.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Formu

*Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.