Şok Dalga Tedavisi Yapan Hastaneler

Şok Dalga Tedavisi Yapan Hastaneler

Şok Dalgası Nasıl Oluşur?

Şok dalgaları tıbbi alanda birçok rahatsızlığın tedavisi için kullanılmaktadır. Eklem bölgelerinde oluşan iltihaplı rahatsızlıklar ve böbrek taşı tedavisi için kullanılan şok dalgalarının derecesi yüksektir. Erkeklerde görülen iktidarsızlık sertleşme problemleri için de uygulama alanı bulan şok dalgaları düşük derecede verilmektedir.

Peki şok dalgası nasıl oluşur? Ses dalgasının kaynağının hızı, dalga hızını geçmesi halinde şok dalgaları oluşmaktadır. Şok dalga tedavisi yapan hastaneler bu yöntem ile böbrek taşlarını ufak parçalara ayırarak vücuttan atılmasını kolaylaştırmaktadır.

Şok Dalgası İle Sertleşme Problemi Tedavisi

Erkeklerde birçok sebeple meydana gelen sertleşme probleminin arkasında çoğunlukla kalp rahatsızlıkları, şeker hastalığı, yüksek tansiyon yatmaktadır. Sertleşme sorunu damarsal bir hastalıktır ve şeker hastalarının %75’inde bu sorun gözlemlenmektedir.

Kalp hastalarında ise sertleşme sorunu oluşumu %50 – 60 oranında görülmektedir. Şok dalga tedavisi yapan hastaneler sertleşme problemi ile kendisine başvuranların öncelikle bu duruma sebep olan durumu araştırmaktadır. Fazla kilosu olan kişilerde, damar sertliği olan kişilerde, kronik sigara içen kişilerde görülme oranı yüksektir. Ayrıca fiziki aktivite azlığı olanlar ve kolesterol bozukluğu yaşayan kişilerde de sertleşme problemi görülmektedir.

Sertleşme probleminde öncelikle ilaç tedavisi uygulaması akabinde enjeksiyon uygulaması yapılmaktadır. Ancak bu tedavilerle tam sonuç alınamadığı gibi tekrardan nüksetme durumu bulunmaktadır. Şok dalgası ile tedavi edilen sertleşme probleminde hafif boyutta olanlarda %80 oranında olumlu sonuç alınmaktadır. Orta boyutta sertleşme sorunu yaşayanlar da ise %65 – 70 oranında başarı elde edilmektedir.

Ciddi derecede sertleşme sorunu olan hastalarda ise %50 – 52 oranında tedaviden sonuç alınmaktadır. Şok dalgası ile tedavi edilen sertleşme sorununun tekrar etmesi halinde işlemin de tekrar edilebilme özelliği bulunmaktadır.

Şok Dalga Uygulaması

Şok dalgası nasıl oluşur olgusuna vermiş olduğumuz cevapta çok yüksek bir ses dalgası ile tedavi edildiği anlatılmıştı. Bu şok dalgası uygulaması ayakta yapılabilen bir uygulamadır. Uygulama yapılan gün içerisinde hasta kendi hayatına devam edebilmektedir.

Şok dalga uygulaması hastalığın boyutuna göre seans sayısı belirlenmektedir. Seanslar 6 gün süresince her gün uygulandıktan sonra 4 – 6 hafta ara verilir. Daha sonra tekrar 6 günlük şok dalga uygulaması yapılır. Doğru ve olumlu sonuçlar alınabilmesi için en az 12 seans yapılması önerilmektedir. Şok dalga tedavisi yapan hastaneler sertleşme sorununda uygulanan şok dalga tedavisini yaptıran hastaların çoğunlukla 6 seans sonrası tedaviyi bıraktığını vurgulamaktadır.

Seans süreleri 15 dakika kadar sürmektedir. Düşük yoğunlukla penise uygulanan şok dalga ile damarlar yenilenir ve yeni damar oluşumu sağlanır. Penise giden damarların daralması ve içerisinde bulunan damarların özelliğini yitirmesi ile oluşan sertleşme sorunu şok dalga tedavisi ile çözüme kavuşturulmaktadır.

Şok Dalga Tedavisi Yapan Hastaneler

Şok dalgalarının tıbbi alanda hangi hastalıkların tedavisinde kullanıldığını öğrenmek ve ayrıntılı bilgi almak için https://www.sokdalgatedavisi.com/iletisim internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca şok dalgası nasıl oluşur sorusunun cevabını da bu site içeriğinde bulabilirsiniz.

İletişim Formu

*Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.