Şok Tedavisi

Sertleşme Sorunu ve Şok Tedavisi ile Çözümü

Bu sayfada Şok tedavisi ile ilgili sizleri bilgilendireceğiz. Ereksiyon bozukluğu erkeklerde görülen ve damar tıkanıklığı, kalp hastalığı, şeker hastalığı gibi hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkan bir cinsel bozukluktur. Halk arasındaki adı peniste sertleşme problemidir Bu sorun penise kan götüren damarların tıkanması sonucu penisin yeterli miktarda sertleşmemesi ile gerçekleşir. Bu sebeple ereksiyon problemine sadece cinsel sorun gözüyle bakmak doğru olmaz. Muhtemel kişilerde kalp hastalığı şeker hastalığı, damar sertliği, kolesterol, fazla kilo, kronik olarak sigara kullanımı gibi daha birçok sebep ortaya çıkmaktadır. Zaten bu problemle doktora gidenler çeşitli testlerden geçirilmekte ve benzer hastalıklardan biri veya birkaçı ortaya çıkarılmaktadır.

Dikkate alınması gereken bu cinsel problemin kendi alanında birçok çözümü üretilmiştir. Üretilen bu çözümlerden bir tanesi de şok dalgası ki bu yöntem son yıllarda oldukça etkili kabul edilmiş ve uzmanlar tarafından uygulanmaya başlanmıştır. Bu yöntem kullanılarak penise kan götüren kanallar açılıp tedavi edilmektedir. Damarın protein yoluyla iyileştirilmesi sağlanıyor ve kısa sürede probleme pratik çözüm bulunuyor.

Şok Tedavisi
Şok Tedavisi

Şok Dalga Tedavisi (Şok Tedavisi) Nedir?

Bu tedavi yönteminde uçak sesi, şimşek çakmasıyla çıkan ses düzeyinde seslerin elektrik yöntemi ile penise uygulanması sonucu kan akışını düzeltmek ve damarı iyileştirmek esas alınır. Bu yöntem de düşük barda  şok dalgası dalga uygulanmaktadır. Uygulana şok dalgası 100 bardır ve hiç bir zararı olmamaktadır. Kan akışının düzenlenip, damar yolunun iyileşmesi sağlanarak uzun yıllar daha mutlu cinsel ilişki sağlanabilmektedir. İlk defa ereksiyon sorunu ile doktora gidiliyorsa bu yöntem zaten uygulanmaz. Bu anlamda ilk tavsiye edilen şey ağız yoluyla alınan ilaçlardır. Bu ilaçlar kullanılarak oldukça olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Ancak bu durum basit düzeyde problemi olan hastalar için geçerlidir. Bazen de hastaların ilaca karşı alerjisi olabilir, ağız yoluyla ilaç alamayabilir, ilaç etkisini gösteremeyebilir. Buna benzer durumlar için iğne ya da vakum yöntemi uygulanmaktadır. Bunlar sonucunda herhangi bir olumlu etki görülmediği taktirde erekte sorununu çözüme kavuşturmak adına cerrahi yöntemleri uygulamak zorunlu hale gelmektedir. Protez kullanımı bu anlamda en son aşama olup daha teknolojik, daha etkili bir yöntem olan şok tedavisi uzmanlar tarafından sıklıkla tavsiye edilmektedir.

Şok Tedavisi Avantajları

Bu yöntem sayesinde hastalar düzenli ağızdan ilaç alma, iğne ve vakum gibi uzun süreli uygulamalardan kurtulmuş olacaktır. Bu uygulama daha kısa süreli olup daha etkili sonuçlar içermektedir. Hastaların hafif problemde olanlarının %80’i; orta düzeyde problemi olanların %70’i ciddi problem sahibi olanların ise %50’si tedaviye olumlu yanıt vermiştir. Tedavide yatmak gerekmez. Ayakta uygulama yapılabilmektedir. Ayrıca anestezi de gerektirmemektedir. Acı ve yanma hissi olmaz. Hafif düzeyde verilen şok tedavisi hastada herhangi bir olumsuz etki oluşturmaz. Belli periyotlar halinde uygulanan 12 seans sonunda kesin çözüm elde edilir.

Herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Bu sebeple ağızdan alınan ilaçlardan daha etkili bir yöntemdir. Sorunun ilerleyen zamanlarda tekrar etmesi halinde uygulama tekrar yapılabilir, damar yolları açılarak istenen sonuç elde edilebilir. Avantajları saymakla bitmeyen bu tedavi yöntemi  en iyi uzmanlar yardımıyla yapılırsa kesin sonuç elde edilebilir. Bu anlamda Sokdalgatedavisi.com web sitesi üzerinden iletişim adresi alınarak bilgi alınabilir .Web sitemiz en iyi uzmanların desteği ile en kesin sonuç elde etmenin adresidir.

Şok Tedavisi Nasıl Uygulanıyor?

Böbrek hastaları için de taş kırmada uygulanan bir tedavi yöntemidir. Zamanla pek çok hastalık için uygulanmakta olup son olarak da ereksiyon için uygulanmaya başlamıştır. Ancak taş kırmada kullanılan  dalga 900 bar civarındadır. Bu dalga cinsel uzuv için çok yüksek seyretmektedir. Daha düşük barda dalga uygulanarak oldukça etkili sonuç alınabilir. Bu sebeple 100 bar dalga uygulanmış ve hastaların en az %50’sinden olumlu sonuç alınmıştır. Bu tedavi bir kaç yıldır uygulanan bir tedavi yöntemidir.

2011 yılından beri Türkiye’de uygulanır. İlk yıllarda üç hafta boyunca uygulama yapılıyordu. Haftada iki kez 15’er dakikalık uygulamalar yapılıyordu. Bu uygulamaların ardından 3 hafta ara verilerek üç hafta sonra tekrar aynı şekilde 6 seans daha uygulanıp 12 seansta bitiriliyordu. Ancak son yıllarda yapılmış olan denemeler sonucu 6 gün içinde tüm seansları bitirmek ve ara vermeden tedaviyi sonlandırmak çok daha olumlu sonuçlar sağlamıştır. Ancak bazı durumlarda hastalar 6 seanstan sonra tedaviye devam etmek istemezler. Tam olarak olumlu sonucun elde edilmesi ve uygulamanın kalıcı olması için 12 seansın tamamlanması şarttır. Bu hastalıkta tedaviye başvurmak ve bu anlamda utanmamak ve sıkılmamak olumlu sonuçların ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Ayrıca şok dalgası uygulaması yapıldıktan sonra uzmanın bir takım tavsiyelerine uymak tekrar etmesini önlemek adına önem arz etmektedir. Düzenli egzersiz yapmak, sigarayı bırakmaz ya da en azından kullanımını azaltmak, düzenli ve sağlıklı beslenmek, çok yağlı yiyeceklerden kaçınmak bunlardan bazılarıdır. Yaşam şartlarının düzeltilmesi halinde risk faktörü azalacak veya ortadan kalkacaktır. Tedavi görmek ve destek almak için https://www.sokdalgatedavisi.com/iletisim adresini ziyaret edebilir, gerekli desteği alabilirsiniz.

İletişim Formu

*Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.