Penil Implantlar (Mutluluk Çubuğu)

Penil Implantlar (Mutluluk Çubuğu)

Penil Implantlar

Sertleşme problemi yaşayan erkekler için tedavi yöntemleri günümüzde giderek çeşitlenmektedir. Bunun yanı sıra tedavi için uygulanan yöntemlerin pek çoğu da yüksek başarı ile sonuçlanıyor. Bu yöntemlerden biri olan penis protezleri bazı hastaları için tercih edilebilecek olan önemli tedavi seçenekleri içerisinde yer alıyor.

Penil Implantlar Kimlere Uygulanmalıdır?

Penis protezi olarak da bilinen penil ımplantlar yüksek düzeyde bir sertleşme sorunu yaşayan erkekler için tercih edilebilecek etkili bir yöntemdir. Bunun yanı sıra intrakavernöz enjeksiyon seçenekleri ya da PDE5I ilaç grubu içerisindeki ilaçlardan birinin kullanılmış olmasına rağmen yarar sağlamayan ve hala ileri düzeyde sertleşme sorunu yaşamakta olan hastalarda da penil ımplantlar tercih edilebilir. Ayrı penis protezi kullanabilmek için bu yöntemleri denemek gibi bir zorunluluk da söz konusu değildir. Bu seçeneklerden birini kullanmamış olsa dahi sertleşme problemine kalıcı ve kesin bir çözüm bularak daha sonra aynı sorunlar ile yeniden karşı karşıya gelmek istemeyen hastaların da penis protezi kullanmasında herhangi bir sakınca bulunmuyor.

Penil Implantlar Nasıl Bir Etkisi Var?

Penis protezleri kendi içerisinde ikiye ayrılıyor. Bunlardan biri yarı sert yani şişirilmeyen implantlarken diğeri ise şişirilebilir özelliğe sahip olan implantlardır. Şişirilemeyen yani yarı sert penil ımplantlar penis içerisinde bulunan sertleşme odacıklarına yerleştirilir ve bu implantlar bükülme özelliğine sahip olan iki çubuktan meydana gelir. Bükülen yapısı sayesinde implant özellikle cinsel birliktelik esnasında pozisyona bağlı olarak rahatlıkla kullanılabilir. Yarı sert bir yapıya sahip olması nedeni ile peniste sürekli bir sertlik söz konusudur. Bu tür bir implantın tek dezavantajı penisin sert yapısından dolayı gizlenmesinin zor olmasıdır. Şişirilme özelliği bulunan penil ımplantlar ise yine sertleşme odacıklarına yerleştirilerek kullanılan bir yöntemdir. Bu implantların iç yapısında sıvı bulunuyor. Bu sıvı dolu cihaz şişirilebilir bir silindir biçimindedir. Penisin sertleşmesinin istendiği durumlar için ise skroyumda bulunan ve sertleşme söz konusu olmadığı durumlarda sıvının muhafaza edildiği bir pompa bulunuyor. Penis içerisinde bulunan protez bu pompa yardımı ile şişirilir. İşlem sonrasında yine aynı yöntem ile cihazın içerisindeki sıvı rezarvuara aktarılarak sertleşmenin tamamlanması sağlanır. Tercih edilecek olan penil ımplantlar ne olursa olsun bu yöntemin uygulanabilmesi için cerrahi müdahale gerekir. Hangi seçeneğin hasta için uygun olduğu hakkında karar doktor hastası ile birlikte karar verir.

Penil Implantlar Ameliyatı

Ameliyat öncesinde bir ön hazırlık süreci bulunuyor. Özellikle sürekli kullanılmak durumunda olan bazı ilaçların ameliyat öncesinde bırakılması gerekebilir. Bunun yanı sıra ameliyata girmeden yaklaşık 6 saat önce sigara ve alkol tüketimi yapılmamalıdır. bunun yanı sıra yeme içme de en az 6 saat öncesinde bırakılması gerekir. Uygulanacak penil ımplantlar ne olursa olsun hastanın durumuna göre genel anestezi altında yapılabileceği gibi lokal anestezi altında da yapılabilir. Penil tüpler sertleşme odacıklarına yerleştirilirken rezervuar ise karın duvarının arka kısmına yerleştirilir. Ameliyat esnasında penil ımplantlar şişirilmiş vaziyette bekletilir. Yine ameliyat öncesinde takılmış olan sonra ameliyattan yaklaşık bir gün sonra çekilecektir. Ameliyat sonrasında bir ya da iki hafta kadar kesinin bulunduğu bölgede ağrı ya da acı oluşur. Bunun yanı sıra şişkinlik görülmesi de mümkündür. Bunlar normal olsa da şişlikler aşırı düzeydeyse ve uzun zaman geçmesine rağmen şişlerde düzelme söz konusu değilse mutlaka hekime başvurmak gerekiyor. Ayrıca ameliyat sonrasında birkaç hafta ağır iş yapmamakta yarar bulunuyor. Ağır ve yorucu egzersizlerden de kaçınmak gerekir.

Siz de bu yöntemler hakkında daha geniş bilgi edinebilmek için https://www.sokdalgatedavisi.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Formu

*Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.