Şok Dalga Tedavisi (ESWT-Şok Dalga)

Şok Dalga Tedavisi

Sertleşme problemi şok dalga tedavisi ile çözülebilir mi?

Her yaştan birçok erkeğin problemi olarak ortaya çıkan sertleşme sorunları günümüzde çeşitli tıbbi yöntemlerle çözülebiliyor. Bunlardan biri olan şok dalga tedavisinin büyük oranda veya tam olarak problemi ortadan kaldırdığı tespit edilmiştir. Daha önce böbrek taşlarının kırılmasında kullanılan şok dalga tedavisi sertleşme sorunları için de etkili bir yöntem olarak tıp literatürüne girmiştir. Sertleşme problemlerinin bir kısmi psikolojik nedenlerden kaynaklanır ama çoğunlukla sebep fizikseldir. Damar tıkanıklığı, diyabet, bölgede oluşan sinir hasarı, bazı nörolojik hastalıklar, bazı ilaçlar ve tedaviler sonrası oluşan problemler başlıca sertleşme nedenleri arasında yer alır. Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerde cinsel işlevi tam olarak yerine getirememe durumu olduğundan psikolojik sorunlar da fiziksel nedenlere çoğu kez eşlik eder. Sertleşme problemlerinin çözümü erkekler için hem fiziki hem de psikolojik olarak önemlidir. Fakat birçok erkek sertleşme problemi yaşadığında bu durumdan utanır. Oysa sertleşme problemleri erken safhada kolay tedavi edilen sorunlardır. Bu konuda Sokdalgatedavisi.com adresinden yardım ve bilgi alınabilir.

Sertleşme sorunun şok dalga tedavisi ile çözümü nasıl yapılır?

Sertleşme sorunu yaşayan hastalarda öncelikle sorunun kaynağı araştırılır. Bunların içinden uygun olanlara şok dalga tedavisi uygulanır. Şok dalgaları ESL cihazıyla seanslar halinde verilir. Her hastaya yapılması gereken şok dalga tedavisi süresi farklıdır. Tedavi sırasında bölgeye odaklanan düşük yoğunluklu dalgalar ESL cihazı ile verilir. Dalgalar, aralarında kısa aralıklarının olduğu zaman dilimlerinde uygulanır. Yükseltilmiş yoğunluklu şok dalgaları ise böbrek taşlarını kırmak için kullanılan bir tıp yöntemidir. Düşük yoğunluklu dalgalar hastanın neredeyse hissetmeyeceği dalga boylarıdır.

Şok dalga tedavisi avantajları nedir?

Sertleşme sorunu yaşayan erkekler cinselliklerini istedikleri gibi yaşayamaz. Bu durum hem kendileri hem de partnerleri için önemli sorunlara yol açabilir. Erken tedavi ile sertleşme problemleri ortadan kaldırılabilir. Bu sorunu yaşayan ve hızlı bir çözüm isteyen hastalarda şok dalga tedavisi tavsiye edilen yöntemlerden biridir. Üstelik şok dalga tedavisi hastaların çoğunluğu için uygundur. Çünkü dışarıdan hastaya verilen bir takviye veya ilaç yoktur. Şok dalgaları sadece penis bölgesinde etkilidir. Diğer organ veya dokularla irtibatı yoktur. Hastalar işlem sırasında acı hissetmez. Sertleşme problemi yaşayan erkeklerin büyük çoğunluğu tedavi sırasında acı çekecekleri korkusu yaşarlar. Bu korkuyla tedaviyi ret eden hastaların sayısı da azımsanmayacak derecededir. Oysa düşük yoğunluklu şok dalga tedavisi ile hasta işlem sırasında acı duymaz. Ayrıca hastaya lokal veya genel anestezi yapılması da gerekmez. Bu tedavi yöntemi her hangi bir ilaç kullanılmadan yapıldığı için yan etkisi de yoktur. Hastanın hastanede yatmasına gerek kalmaz. Seansa gelen hasta kısa zaman içersinde tedavisi olur ve aynı gün günlük işlerini yapabilir. İlk seansta başarı sağlanmazsa birden fazla seans uygulanabilir.

Şok dalga tedavisi sertleşme sorunu nasıl tedavi eder?

Düşük yoğunluklu şok dalgaları penise belli aralıklarla verilir. ESL cihazı ile yoğunluğu azaltılmış şok dalgaları penis içinde ufak çapta bir tahribat oluşturulur. Tedavi sonrası dokular ve damarlar kendini yenileyeceğinden sertleşme problemi de ortadan kalkar. Seans sayısı hastaya göre belirlenir. Problem ilerde tekrarlarsa şok dalga tedavisi yeniden uygulanabilir. Şok dalgaları ile sertleşme sorunu ortadan kalkan hastalar ek bir ilaca gerek kalmadan eski cinsel işlevlerini yeniden kazanır. Bu tedavi yöntemi son yıllarda sağladığı başarıyla giderek daha çok tercih edilmeye başlamıştır. Erken safhada başvurulduğunda başarı oranı daha fazladır. Bu bakımdan sertleşme problemi yaşayan erkeklerin vakit kaybetmeden tedaviye başlamaları önerilir. Tedavi yöntemi ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi https://www.sokdalgatedavisi.com/iletisim adresinden alınabilir.

İletişim Formu

*Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.