Vakumlu Sertleşme Cihazı

Vakumlu Sertleşme Cihazı

Vakumlu Sertleşme Cihazı

VED olarak da bilinen vakumlu cihaz sertleşme sorunlarına çözüm için uygulanan yöntemlerden biridir. Bu cihaz penisi çevresinde sıkmayı sağlar. Bu cihazın silikon ya da lastik bir halkası bulunurken cihaz sertleşmeyi sağlamanın yanı sıra bu durumun korunması için de kullanılır. Sertleşme sorunu için uygulanan diğer yöntemlerden sonuç alamayan özellikle ilaç kullanarak istediği verimi sağlayamayan hastalar vakumlu sertleşme cihazı yöntemini tercih edebilir. Bunun yanı sıra sertleşme sorunu için ilaç kullanımını tercih etmek istemeyen hastalar da bu yöntemi alternatif olarak kullanabilir.

Vakumlu Sertleşme Cihazı Kullanımı Nasıldır?

Cihaz silindir biçimindedir ve içerisindeki hava elektronik pompa ile ya da el yardımı ile çıkarılarak içerisine hava yerine vakum dolması sağlanmış olur. Uygulama öncesinde vakumlu sertleşme cihazı penise yerleştirilir. Cihaz içerisinde bulunan vakum penise kan birikmesine yardımcı olur. Bu işlem esnasında vakumlu sertleşme cihazı penisin önce şişmesine neden olur. Fakat bu şişkinlik bir süre sonra yerini sertleşmeye bırakacaktır. Sertleşmenin bir süre daha kalmasını sağlayabilmek için vakum tabanında bulunan halkanın peniste tutulması gerekiyor. Fakat unutmamak gerekir ki bu halkanın penis üzerinde yarım saatten daha uzun kalması oldukça zararlı bir durumdur. Bu neden ile kesinlikle 30 dakikadan daha uzun bir süre bu silikon ya da plastik yapıya sahip olan halka tutulmamalıdır. Penise uygulanan vakumlu sertleşme cihazı sonrasında peniste toplanan kan koyu renktedir. Bu neden ile peniste mavimsi bir görüntü ortaya çıkması normal olmakla birlikte penisin soğuk olması da bu işlem sonrasında normal olarak kabul edilmektedir.

Vakumlu Sertleşme Cihazı Tercih Edilmeyeceği Durumlar

VED kullanımını tercih edecek olan kişilerin özellikle pıhtılaşma gibi bir problemi bulunmaması gerekiyor. Çünkü vakumlu sertleşme cihazı penise bir anda kan akışını hızlandıran bir etki yaratmaktadır. Pıhtı problemi olanlar ya da bu durum için ilaç içenlerin vakumlu sertleşme cihazı kullanmamaları gerekiyor. Pıhtı önleyici ilaç ve pıhtılaşma da bozukluk sorunu olan kişilerin bu durumu mutlaka doktorları ile görüşmeleri gerekmektedir. Bu durumda olan hastalar için farklı tedavi yöntemleri tercih edilir.

Vakumlu Sertleşme Cihazı Yan Etkileri

Vakum cihazı ile sertleşme sorununa çözüm arayacak olan hastalar bu uygulamadan yararlanmadan önce penise uyguladıkları bu işlem ile oksijen seviyesi az olan kanın toplandığını bilmeleri gerekir. Bu neden ile işlemin sık sık tekrara edilmemesi ve halkanın uzun süre penis üzerinde tutulmaması gerektiğini bilmesinde yarar bulunuyor. Bunun yanı sıra halkanın uzun süre peniste kalması oksijeni az kanın da peniste beklemesine neden olacaktır. Bu da penisin derisine zarar verebilir. Ayrıca penis renginde ortaya çıkan değişiklik de rahatsızlık verici bir düzeye ulaşırsa doktor ile görüşülmesinde yarar bulunuyor. Sertleşme sorununun çözümü için vakumlu sertleşme cihazı tercih edecek olanlar cihaz halkasının neden yapıldığına dikkat etmelidir. Bu halka kesinlikle silikon ya da plastik bir maddeden yapılmış olması gerekir. Bu ürünlerden daha sert ya da çelik maddeli bir halka kullanımı daha penis üzerine zarar verebilir. Hatta bu ürünlerin penisten çıkarılması da diğerlerine nazaran daha da zor olabilir. Cihazın bir diğer yan etkisi ise sertleşme sonrasında boşalmanın zorlaşması olarak ifade edilebilir. Özellikle kanın peniste kalmasını sağlayan halka rahatsız edici olmakla birlikte bu durum halsizliğe hatta peniste his kaybına da neden olabilir. Bu neden ile bu cihaz kullanılırken mutlaka artıları ve eksileri dikkatli bir biçimde değerlendirilerek tercih edilmelidir. Sertleşme sorunları için uygulanan yöntemler ile ilgili detaylı bilgi için https://www.sokdalgatedavisi.com/iletisim ziyaret edin.

İletişim Formu

*Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.